Licensed to Ultimate Sports - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/28/2019 05:57 PM
             East Stroudsburg South vs Pleasant Valley - 3/28/2019             
                            East Stroudsburg South                             
                                    Results                                    
 
Event 20  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kross, Mackenzie          12 East Strouds           5-01.00    5   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 4-11 5-01 5-02 
        O    O    O   XO  XXO   XO    O  XXX 
  2 Dunkley, Armani           12 Pleasant Val           4-11.00    3   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 4-11 5-01 
        P    P    O    O    O   XO  XXX 
  3 Anderson, Courtney        11 East Strouds           4-03.00    1   
     4-01 4-03 4-05 
        O    O  XXX 
  4 Wright, Briana             9 Pleasant Val           4-01.00  
     4-01 4-03 
        O  XXX 
 -- Kautzsch, Jordan           9 Pleasant Val                NH  
     4-01 
      XXX 
 -- Williamson, Alori          9 East Strouds                NH  
     4-01 
      XXX 
 -- Finley, Zuri               9 Pleasant Val                NH  
     4-01 
      XXX 
 -- Daniels, Tiria            10 East Strouds                NH  
     4-01 
      XXX 
 -- Jardel, Leah              12 East Strouds                NH  
     4-01 
      XXX 
 -- Idehen, Allison           10 East Strouds                NH  
     4-01 4-03 
        P  XXX 
 
Event 21  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaddist, Andreus          12 Pleasant Val           5-07.00    4   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        O    O    O    O  XXX 
  1 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds           5-07.00    4   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        P    O    O    O  XXX 
  3 Yepez, Elijah             12 Pleasant Val          J5-07.00    1   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        O   XO    O    O  XXX 
  4 Sapp, Christian           10 East Strouds           5-05.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 
        P    O    O  XXX 
  5 Livingston, Roberto       11 Pleasant Val           5-03.00  
     5-01 5-03 5-05 
        O    O  XXX 
  5 Brown, Najee              12 East Strouds           5-03.00  
     5-01 5-03 5-05 
        P    O  XXX 
  7 Keesler, Gabe             10 Pleasant Val          J5-03.00  
     5-01 5-03 5-05 
       XO   XO  XXX 
 -- Brooks, Pacifico           9 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 -- Lesnik, Edward             9 Pleasant Val                NH  
     5-01 
      XXX 
 -- Garcia-ferran, Ceasar     12 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 -- Osorio, Dylan              9 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 
Event 22  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zayas, Sabrina            12 East Strouds           8-06.00    5   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Morawiec, Nolla           12 East Strouds           7-06.00    3   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
       XO    O    O    O  XXX 
  3 Doll, Mackenzie           11 East Strouds           6-06.00    1   
     6-00 6-06 7-00 
        O    O  XXX 
 -- Williams, Brittany         9 Pleasant Val                NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Dereinzi, Mikayla         10 Pleasant Val                NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Cruz, Yadira              11 East Strouds                NH  
     6-00 
      XXX 
 -- Mesce, Lucianne           11 Pleasant Val                NH  
     6-00 
      XXX 
 
Event 23  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Powell            12 East Strouds          11-06.00    5   
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-03 
        P    P    P    P     P     P    XO    XO   XXX 
  2 Johnson, Reese            12 East Strouds          11-00.00    3   
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    P    P     P    XO     O   XXX 
  3 Conklin, Patrick          12 Pleasant Val          10-06.00    1   
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
        P    P    P    P     O     O   XXX 
  4 Ghin, Steffan             11 Pleasant Val           9-00.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    O    O  XXX 
  5 Covart, Timothy           12 Pleasant Val           8-00.00  
     8-00 8-06 
        O  XXX 
 -- Rivera, Nathaniel         10 East Strouds                NH  
     8-00 
      XXX 
 -- McCartney, Devon           9 East Strouds                NH  
     8-00 
      XXX 
 -- Gilmore, Christian         9 East Strouds                NH  
     8-00 
      XXX 
 -- Michael, Jacob             9 Pleasant Val                NH  
     8-00 
      XXX 
 
Event 24  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Courtney        11 East Strouds          16-04.50    5   
      14-10  15-00  16-04.50           
  2 Kautzsch, Jade            11 Pleasant Val          15-02.00    3   
      14-03  14-02  15-02         
  3 Denny, Destiny            12 East Strouds          15-01.50    1   
      14-08  15-01.50  14-09         
  4 Parkins, Safiya           10 East Strouds          15-00.00  
      FOUL  15-00  FOUL         
  5 Caraballo, Kaylin         12 Pleasant Val          14-08.00  
      14-08  14-01.50  13-05         
  6 Ernest, Ayanna            10 East Strouds          14-06.50  
      11-00  14-06.50  13-05         
  7 Whalen, Kelly             12 Pleasant Val          13-04.50  
      FOUL  FOUL  13-04.50         
  8 Moore, Shemeka            10 Pleasant Val          13-02.50  
      FOUL  13-02.50  12-08         
  9 Castillo, Kim             11 East Strouds          13-01.00  
      11-11  13-01  9-08         
 10 Wright, Briana             9 Pleasant Val          12-00.00  
      11-06  12-00  FOUL         
 11 Kautzsch, Jordan           9 Pleasant Val          11-11.00  
      FOUL  11-11  11-06         
 -- Tyson, Danielle           12 East Strouds              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 25  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sapp, Christian           10 East Strouds          19-07.00    5   
      19-07  18-02.50  18-09.25         
  2 Roche, Evan               10 East Strouds          19-02.50    3   
      FOUL  19-00  19-02.50         
  3 Moon, Nasai               12 Pleasant Val          19-02.00    1   
      18-00  18-10  19-02           
  4 Brown, Najee              12 East Strouds          18-08.50  
      FOUL  FOUL  18-08.50         
  5 Yepez, Elijah             12 Pleasant Val          18-06.00  
      18-03  18-06  FOUL         
  6 Longdon, Jaden            10 East Strouds          18-00.50  
      17-10.25  18-00.50  17-09.50         
  7 French, Mason             11 Pleasant Val          17-04.50  
      FOUL  17-04.50  16-06.50         
  8 Dixon, Dylan               9 Pleasant Val          17-00.00  
      FOUL  17-00  FOUL         
  9 Mcintyre, Emmanual        10 East Strouds          16-00.00  
      FOUL  15-02.50  16-00         
 10 Livingston, Roberto       11 Pleasant Val          15-11.00  
      FOUL  15-11  FOUL         
 11 Gaddist, Andreus          12 Pleasant Val          15-07.00  
      FOUL  FOUL  15-07         
 -- Alberto, Derick           12 East Strouds              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 26  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Courtney        11 East Strouds          34-08.00    5   
      32-03.50  34-08  34-03.50           
  2 Kautzsch, Jade            11 Pleasant Val          32-10.00    3   
      31-08  32-04.50  32-10         
  3 Whalen, Kelly             12 Pleasant Val          31-09.50    1   
      30-05  30-00  31-09.50         
  4 Caraballo, Kaylin         12 Pleasant Val          31-02.00  
      27-04  29-06  31-02         
  5 Moore, Shemeka            10 Pleasant Val          30-00.00  
      28-10  30-00  28-10         
  6 Kross, Mackenzie          12 East Strouds          29-09.50  
      29-01  28-10  29-09.50         
  7 Kautzsch, Jordan           9 Pleasant Val          27-08.00  
      26-06  FOUL  27-08         
  8 Wright, Briana             9 Pleasant Val          24-06.00  
      FOUL  FOUL  24-06         
 -- Jardel, Leah              12 East Strouds              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 27  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Palmer            11 East Strouds          41-09.00    5   
      41-09  FOUL  39-00           
  2 Yepez, Elijah             12 Pleasant Val          38-04.00    3   
      38-04  36-06.50  37-07.50         
  3 Brown, Najee              12 East Strouds          37-06.50    1   
      37-06.50  37-06.50  FOUL         
  4 Prince, Nico              11 East Strouds          37-03.50  
      37-03.50  37-03  PASS         
  5 French, Mason             11 Pleasant Val          36-06.00  
      35-10  36-04  36-06         
  6 Livingston, Roberto       11 Pleasant Val          35-09.50  
      34-10.50  35-09.50  FOUL         
  7 Douglas, Tj               12 East Strouds          35-07.00  
      34-02.50  34-07.50  35-07         
  8 Parascando, Chase         12 Pleasant Val          34-11.00  
      33-02  34-11  34-00         
  9 Michael, Jacob             9 Pleasant Val          30-08.00  
      30-08  30-03  FOUL         
 -- Dixon, Dylan               9 Pleasant Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  PASS         
 
Event 28  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercado, Arianna          10 East Strouds          30-08.00    5   
      28-07  29-03  30-08         
  2 Johnson, Sophia           12 Pleasant Val          30-02.00    3   
      29-02  30-01  30-02           
  3 Makrides, Rebecca         11 Pleasant Val          28-09.00    1   
      28-09  28-07  FOUL         
  4 Idehen, Allison           10 East Strouds          28-04.00  
      25-06  25-03  28-04         
  5 Frable, Danielle          12 Pleasant Val          27-00.00  
      27-00  26-07  24-11         
  6 Wilson, Madison           10 Pleasant Val          25-00.00  
      22-09  25-00  24-05         
  7 Adjin-Tettey, Tamera      11 East Strouds          24-07.00  
      24-07  20-11  23-07         
  8 Gerald, Sasha             10 East Strouds          23-10.00  
      23-03  23-10  23-08         
  9 Maher, Kellyn              9 East Strouds          23-00.00  
      23-00  22-05  22-08         
 10 Ferguson, Rebekeh         11 East Strouds          22-05.00  
      22-01  22-05  18-02         
 11 Butchkoski, Julia         12 Pleasant Val          20-05.00  
      20-05  19-11  FOUL         
 12 Engle, Alexandria         11 Pleasant Val          19-09.00  
      19-04  18-01  19-09         
 
Event 29  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Geraghty, William         12 Pleasant Val          37-08.00    5   
      37-08  FOUL  37-03         
  2 Hampton, Bryce            12 Pleasant Val          37-01.00    3   
      37-01  36-02  36-06         
  3 Fernandez, Jordan         11 East Strouds         J37-01.00    1   
      35-11  37-01  36-06           
  4 Opong-Duah, Daniel        12 East Strouds          36-00.00  
      36-00  36-00  35-04         
  5 Blake, Ron                 9 East Strouds          35-10.00  
      FOUL  35-00  35-10         
  6 Fulmer, Luke               9 East Strouds          35-00.00  
      35-00  34-03  32-04         
  7 Fullmer, Joe              11 East Strouds          34-09.00  
      FOUL  32-06  34-09         
  8 Prosper, Alex             12 Pleasant Val          34-08.00  
      34-06  33-08  34-08         
  9 Wyatt, Ahmad              11 Pleasant Val          34-02.00  
      32-00  34-02  33-07         
 10 Estrada, Cesar            11 Pleasant Val          33-11.00  
      33-11  FOUL  32-06         
 11 Silva, Marcus             10 East Strouds          30-06.00  
      30-06  30-04  28-02         
 12 Delamarter, Jensen        12 Pleasant Val          30-04.00  
      28-05  30-04  30-00         
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercado, Arianna          10 East Strouds             79-07    5   
      79-07  FOUL  76-07           
  2 Vazquez, Gabi             12 East Strouds             70-02    3   
      70-02  FOUL  63-11         
  3 Wilson, Madison           10 Pleasant Val             69-01    1   
      FOUL  69-01  67-11         
  4 Pitner, Rochelle           9 East Strouds             67-08  
      67-08  63-06  FOUL         
  5 Johnson, Sophia           12 Pleasant Val             65-04  
      FOUL  56-08  65-04         
  6 Makrides, Rebecca         11 Pleasant Val             64-11  
      64-11  62-00  63-02         
  7 Ferguson, Rebekeh         11 East Strouds             60-02  
      43-08  54-05  60-02         
  8 Adjin-Tettey, Tamera      11 East Strouds             58-09  
      58-09  58-08  FOUL         
  9 Frable, Danielle          12 Pleasant Val             57-02  
      54-10  57-02  55-02         
 10 Vanderschans, Tori         9 Pleasant Val             56-06  
      50-10  FOUL  56-06         
 11 Butchkoski, Julia         12 Pleasant Val             55-07  
      54-08  FOUL  55-07         
 12 Khawaja, Noreen           10 East Strouds             37-02  
      FOUL  37-02  37-01         
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Joe              11 East Strouds            112-07    5   
      110-05  98-02  112-07           
  2 Geraghty, William         12 Pleasant Val            108-03    3   
      108-03  FOUL  FOUL         
  3 Fernandez, Jordan         11 East Strouds             98-11    1   
      98-11  82-10  88-04         
  4 Thorsen, Tom              10 East Strouds             98-08  
      96-00  98-08  91-03         
  5 Prosper, Alex             12 Pleasant Val             92-09  
      89-01  92-09  89-05         
  6 Estrada, Cesar            11 Pleasant Val             90-09  
      90-09  89-05  89-08         
  7 Wyatt, Ahmad              11 Pleasant Val             89-09  
      83-11  85-10  89-09         
  8 Delamarter, Jensen        12 Pleasant Val             87-09  
      82-09  87-09  83-04         
  9 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds             85-01  
      85-01  FOUL  84-05         
 10 Johnson, Isaiah           10 East Strouds             83-07  
      79-10  79-07  83-07         
 11 Powlus, Mason             11 Pleasant Val             75-01  
      FOUL  75-01  70-05         
 12 Opong-Duah, Daniel        12 East Strouds             53-09  
      FOUL  FOUL  53-09         
 
Event 35  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vazquez, Gabi             12 East Strouds            107-09    5   
      FOUL  107-09  106-05           
  2 Frame, Cira               12 East Strouds             92-09    3   
      85-11  90-10  92-09         
  3 Wilson, Madison           10 Pleasant Val             88-00    1   
      77-07  82-07  88-00         
  4 Kossakowska, Alexandra    11 East Strouds             76-09  
      76-09  72-02  FOUL         
  5 Butchkoski, Julia         12 Pleasant Val             67-10  
      67-10  54-01  54-08         
  6 Ziegenfus, Juliana        10 East Strouds             65-08  
      65-08  46-11  61-04         
  7 Johnson, Sophia           12 Pleasant Val             63-07  
      53-02  63-07  60-04         
  8 Engle, Alexandria         11 Pleasant Val             61-01  
      60-08  61-01  58-06         
  9 Chanoine, Joeslynn        10 East Strouds             59-05  
      56-11  59-05  58-07         
 10 Makrides, Rebecca         11 Pleasant Val             57-07  
      54-11  57-07  FOUL         
 11 Maher, Kellyn              9 East Strouds             55-11  
      46-01  49-08  55-11         
 12 Frable, Danielle          12 Pleasant Val             48-10  
      48-10  40-10  44-04         
 
Event 36  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Joe              11 East Strouds            136-09    5   
      127-07  136-09  135-04           
  2 Geraghty, William         12 Pleasant Val            130-05    3   
      128-04  130-05  FOUL         
  3 Totive, Eli               11 East Strouds            124-03    1   
      119-04  123-06  124-03         
  4 Wyatt, Ahmad              11 Pleasant Val            119-00  
      119-00  109-01  114-08         
  5 Engle, Daniel             12 Pleasant Val             93-08  
      93-08  FOUL  85-11         
  6 Sezen, Michael            12 East Strouds             92-07  
      88-00  92-07  90-06         
  7 Osorio, Dylan              9 East Strouds             84-11  
      84-11  FOUL  FOUL         
  8 Wawrzynski, Eric          10 Pleasant Val             84-00  
      84-00  FOUL  FOUL         
  9 Wawrzynski, Brian         10 Pleasant Val             81-05  
      72-06  74-06  81-05         
 10 Powlus, Mason             11 Pleasant Val             79-10  
      79-10  FOUL  78-02         
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             15.82    5   
  2 Drew, DeNair               9 Pleasant Val             18.63    3   
  3 Moore, Shemeka            10 Pleasant Val             20.24    1   
  4 Dereinzi, Mikayla         10 Pleasant Val             21.64  
 
Event 31  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pleasant Valley High School  'A'                   14:01.23    5   
       3:28.691 (3:28.691)        7:14.984 (3:46.293)       10:36.926 (3:21.942)
      14:01.230 (3:24.304)
 
Event 32  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pleasant Valley High School  'A'                    9:53.03    5   
       2:31.450 (2:31.450)        4:54.442 (2:22.992)        7:09.848 (2:15.406)
       9:53.027 (2:43.179)
  2 East Stroudsburg Area South  'A'                   10:17.19  
       2:31.553 (2:31.553)        5:08.119 (2:36.566)        7:37.339 (2:29.220)
      10:17.185 (2:39.846)
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Powell            12 East Strouds             15.81    5   
  2 Garmony, Xavier           12 Pleasant Val             16.15    3   
  3 Posten, Palmer            11 East Strouds             17.59    1   
  4 Ramachandran, Viganesh    11 Pleasant Val             19.41  
  5 James, Owen               11 Pleasant Val             22.10  
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             13.13   1   5   
  2 Ernest, Ayanna            10 East Strouds             13.44   1   3    13.437
  3 Denny, Destiny            12 East Strouds             13.44   1   1    13.439
  4 Moon, Nyia                 9 Pleasant Val             13.65   1 
  5 Porter, Alana             11 Pleasant Val             14.03   1 
  6 Caraballo, Kaylin         12 Pleasant Val             14.05   1 
  7 Zayas, Sabrina            12 East Strouds             14.47   2 
  8 Williams, Brittany         9 Pleasant Val             14.57   2 
  9 Finley, Zuri               9 Pleasant Val             15.47   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Douglas, Tj               12 East Strouds             11.82   1   5   
  2 Tang-Hap, Gerrond         11 East Strouds             12.14   2   3   
  3 Bonser, Ryan               9 Pleasant Val             12.19   1   1   
  4 Stephens, Jack            11 Pleasant Val             12.40   2 
  5 Dixon, Dylan               9 Pleasant Val             12.41   2 
  6 Ford-Cherry, Nyree        11 East Strouds             12.43   1 
  7 Clark, Ryan               12 East Strouds             12.48   1 
  8 Berridge, Justin          11 Pleasant Val             12.60   2 
  9 Francis, Nkobi            11 Pleasant Val             12.86   1 
 10 Mitchell, John            12 Pleasant Val             12.99   1 
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molinaro, Elise           11 East Strouds           6:03.41    5   
       1:23.337 (1:23.337)        2:58.324 (1:34.987)        4:33.978 (1:35.654)
       6:03.402 (1:29.424)
  2 Mingora, Lily             10 Pleasant Val           6:23.04    3   
       1:26.011 (1:26.011)        3:02.688 (1:36.677)        4:44.415 (1:41.727)
       6:23.036 (1:38.621)
  3 Mingora, Grace            10 Pleasant Val           6:35.93    1   
       1:26.248 (1:26.248)        3:08.160 (1:41.912)        4:55.606 (1:47.446)
       6:35.921 (1:40.315)
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fisher-Perez, Evan        11 Pleasant Val           4:58.14    5   
       1:12.574 (1:12.574)        2:29.743 (1:17.169)        3:46.929 (1:17.186)
       4:58.134 (1:11.205)
  2 Covart, Connor            11 Pleasant Val           5:00.87    3   
       1:13.180 (1:13.180)        2:30.379 (1:17.199)        3:49.892 (1:19.513)
       5:00.868 (1:10.976)
  3 Makara, Connor            10 Pleasant Val           5:02.49    1   
       1:14.082 (1:14.082)        2:31.000 (1:16.918)        3:51.164 (1:20.164)
       5:02.488 (1:11.324)
  4 Bouchekouk, Mahdi         11 East Strouds           5:11.64  
       1:12.910 (1:12.910)        2:29.777 (1:16.867)        3:50.693 (1:20.916)
       5:11.632 (1:20.939)
  5 Doll, Doug                11 East Strouds           5:15.16  
       1:13.098 (1:13.098)        2:31.948 (1:18.850)        3:55.485 (1:23.537)
       5:15.160 (1:19.675)
  6 Heagle-weab, Jayden        9 East Strouds           5:29.26  
       1:14.696 (1:14.696)        2:37.493 (1:22.797)        4:06.798 (1:29.305)
       5:29.257 (1:22.459)
  7 Lesnik, Edward             9 Pleasant Val           5:29.98  
       1:18.814 (1:18.814)        2:43.027 (1:24.213)        4:11.553 (1:28.526)
       5:29.979 (1:18.426)
  8 Gilmore, Hunter           10 East Strouds           5:36.16  
       1:13.550 (1:13.550)        2:33.898 (1:20.348)        4:07.666 (1:33.768)
       5:36.158 (1:28.492)
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                      53.29    5   
  2 Pleasant Valley High School  'A'                      55.49  
 
Event 30  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                      47.22    5   
  2 Pleasant Valley High School  'A'                      48.07  
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunkley, Armani           12 Pleasant Val           1:04.02    5   
  2 Parkins, Safiya           10 East Strouds           1:10.18    3   
  3 Tyson, Danielle           12 East Strouds           1:10.79    1   
  4 Castillo, Kim             11 East Strouds           1:22.49  
 
Event 9  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bonser, Ryan               9 Pleasant Val             57.78    5   
  2 Bray, Wyatt               11 Pleasant Val             58.87    3   
  3 Garnett, Leithland        10 East Strouds           1:00.33    1   
  4 Stephens, Jack            11 Pleasant Val           1:00.43  
  5 Roche, Evan               10 East Strouds           1:00.97  
  6 Sarauw, Dennis            11 East Strouds           1:02.24  
  7 Prince, Nico              11 East Strouds           1:03.08  
 
Event 10  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             53.50    5   
  2 Mesce, Lucianne           11 Pleasant Val             55.72    3   
  3 Dereinzi, Mikayla         10 Pleasant Val             58.71    1   
  4 Williamson, Alori          9 East Strouds             59.39  
 
Event 11  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Powell            12 East Strouds             43.31    5   
  2 Garmony, Xavier           12 Pleasant Val             44.34    3   
  3 James, Owen               11 Pleasant Val             47.51    1   
  4 Ramachandran, Viganesh    11 Pleasant Val             48.31  
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molinaro, Elise           11 East Strouds           2:39.63    5   
       1:18.313 (1:18.313)        2:39.628 (1:21.315)
  2 Williams, Aliyah           9 Pleasant Val           2:47.62    3   
       1:18.567 (1:18.567)        2:47.613 (1:29.046)
  3 Dominick, Trisha          12 Pleasant Val           2:47.93    1   
       1:19.909 (1:19.909)        2:47.928 (1:28.019)
  4 Doll, Mackenzie           11 East Strouds           2:48.60  
       1:21.849 (1:21.849)        2:48.595 (1:26.746)
  5 Ramsay, Kendyl             9 Pleasant Val           2:59.62  
       1:25.842 (1:25.842)        2:59.614 (1:33.772)
  6 Pridham, Alexa             9 Pleasant Val           3:03.62  
       1:29.630 (1:29.630)        3:03.614 (1:33.984)
  7 Worden, Abbie              9 Pleasant Val           3:05.27  
       1:29.232 (1:29.232)        3:05.264 (1:36.032)
  8 Lauritsen, Freya          10 Pleasant Val           3:29.75  
       1:37.349 (1:37.349)        3:29.747 (1:52.398)
 
Event 13  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akob, Tyler                9 Pleasant Val           2:15.48    5   
       1:11.233 (1:11.233)        2:15.473 (1:04.240)
  2 Covart, Connor            11 Pleasant Val           2:16.20    3   
       1:11.050 (1:11.050)        2:16.199 (1:05.149)
  3 Gullstrand, Andrew        10 East Strouds           2:17.34    1   
       1:11.254 (1:11.254)        2:17.335 (1:06.081)
  4 Bowers, Owen              10 East Strouds           2:18.77  
       1:11.854 (1:11.854)        2:18.768 (1:06.914)
  5 Keesler, Gabe             10 Pleasant Val           2:21.16  
       1:11.534 (1:11.534)        2:21.151 (1:09.617)
  6 Makara, Connor            10 Pleasant Val           2:21.46  
       1:11.144 (1:11.144)        2:21.452 (1:10.308)
  7 Green, Aidan               9 Pleasant Val           2:22.49  
       1:10.942 (1:10.942)        2:22.485 (1:11.543)
  8 Doll, Doug                11 East Strouds           2:24.71  
       1:12.333 (1:12.333)        2:24.704 (1:12.371)
  9 Marks, Canyon             11 Pleasant Val           2:27.95  
       1:12.823 (1:12.823)        2:27.947 (1:15.124)
 10 Pimentel, Joao  (jp       11 East Strouds           2:36.30  
       1:13.122 (1:13.122)        2:36.293 (1:23.171)
 11 Mcclosky, Bobby            9 East Strouds           2:36.87  
       1:13.230 (1:13.230)        2:36.864 (1:23.634)
 12 Gilmore, Hunter           10 East Strouds           2:42.96  
       1:14.211 (1:14.211)        2:42.952 (1:28.741)
 13 Flora, Dylan              11 East Strouds           2:57.68  
       1:20.084 (1:20.084)        2:57.671 (1:37.587)
 
Event 14  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dunkley, Armani           12 Pleasant Val             27.57   1   5   
  2 Denny, Destiny            12 East Strouds             28.55   1   3   
  3 Porter, Alana             11 Pleasant Val             28.97   1   1   
  4 Ernest, Ayanna            10 East Strouds             29.97   1 
  5 Williams, Brittany         9 Pleasant Val             30.94   1 
  6 Tyson, Danielle           12 East Strouds             30.95   1 
  7 Finley, Zuri               9 Pleasant Val             31.86   2 
  8 Castillo, Kim             11 East Strouds             31.99   2 
  9 Kautzsch, Jordan           9 Pleasant Val             32.86   2 
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moon, Nasai               12 Pleasant Val             24.23   1   5   
  2 Garnett, Leithland        10 East Strouds             24.40   2   3   
  3 Tang-Hap, Gerrond         11 East Strouds             25.28   1   1   
  4 Roche, Evan               10 East Strouds             25.33   1 
  5 French, Mason             11 Pleasant Val             25.70   1 
  6 Berridge, Justin          11 Pleasant Val             25.76   2 
  7 Dixon, Dylan               9 Pleasant Val             26.05   2 
  8 Sarauw, Dennis            11 East Strouds             26.17   1 
  9 Mitchell, John            12 Pleasant Val             26.20   1 
 
Event 16  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mingora, Lily             10 Pleasant Val          14:14.89    5   
       1:40.338 (1:40.338)        3:23.664 (1:43.326)        5:11.344 (1:47.680)
       7:00.092 (1:48.748)        8:49.039 (1:48.947)       10:37.933 (1:48.894)
      12:28.429 (1:50.496)       14:14.881 (1:46.452)
  2 Mingora, Grace            10 Pleasant Val          14:53.73    3   
       1:40.376 (1:40.376)        3:24.575 (1:44.199)        5:17.871 (1:53.296)
       7:14.046 (1:56.175)        9:10.900 (1:56.854)       11:09.393 (1:58.493)
      13:06.447 (1:57.054)       14:53.723 (1:47.276)
  3 Ramsey, Kyli              10 Pleasant Val          15:38.82    1   
       1:41.648 (1:41.648)        3:31.180 (1:49.532)        5:30.266 (1:59.086)
       7:33.774 (2:03.508)        9:38.699 (2:04.925)       11:44.402 (2:05.703)
      13:50.548 (2:06.146)       15:38.814 (1:48.266)
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fisher-Perez, Evan        11 Pleasant Val          11:00.12    5   
       1:18.971 (1:18.971)        2:41.648 (1:22.677)        4:04.200 (1:22.552)
       5:27.486 (1:23.286)        6:52.132 (1:24.646)        8:18.772 (1:26.640)
       9:44.885 (1:26.113)       11:00.117 (1:15.232)
  2 Murphy, Kyle              11 Pleasant Val          11:08.54    3   
       1:18.994 (1:18.994)        2:41.307 (1:22.313)        4:04.029 (1:22.722)
       5:27.402 (1:23.373)        6:52.445 (1:25.043)        8:20.424 (1:27.979)
       9:49.863 (1:29.439)       11:08.537 (1:18.674)
  3 Bouchekouk, Mahdi         11 East Strouds          11:50.10    1   
       1:19.514 (1:19.514)        2:42.251 (1:22.737)        4:06.334 (1:24.083)
       5:39.125 (1:32.791)        7:13.922 (1:34.797)        8:47.153 (1:33.231)
      10:21.213 (1:34.060)       11:50.093 (1:28.880)
  4 Cobb, Hunter              10 East Strouds          12:14.42  
       1:21.901 (1:21.901)        2:51.163 (1:29.262)        4:24.548 (1:33.385)
       6:00.850 (1:36.302)        7:35.898 (1:35.048)        9:10.497 (1:34.599)
      10:46.459 (1:35.962)       12:14.418 (1:27.959)
  5 Robles, Jonnathen          9 East Strouds          12:51.83  
       1:21.849 (1:21.849)        2:51.069 (1:29.220)        4:24.530 (1:33.461)
       6:01.566 (1:37.036)        7:40.666 (1:39.100)        9:25.159 (1:44.493)
      11:11.833 (1:46.674)       12:51.830 (1:39.997)
  6 Conklin, Ethan            10 Pleasant Val          13:02.19  
       1:22.387 (1:22.387)        2:58.006 (1:35.619)        4:39.681 (1:41.675)
       6:21.272 (1:41.591)        8:04.867 (1:43.595)        9:47.262 (1:42.395)
      11:29.620 (1:42.358)       13:02.189 (1:32.569)
 
Event 18  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pleasant Valley High School  'A'                    4:42.32    5   
       1:09.759 (1:09.759)        2:21.459 (1:11.700)        3:36.266 (1:14.807)
       4:42.316 (1:06.050)
  2 East Stroudsburg Area South  'A'                    4:59.35  
       1:12.530 (1:12.530)        2:27.289 (1:14.759)        3:49.507 (1:22.218)
       4:59.344 (1:09.837)
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pleasant Valley High School  'A'                    3:48.09    5   
        59.740 (59.740)  1:56.279 (56.539)  2:53.903 (57.624)  3:48.085 (54.182)
  2 East Stroudsburg Area South  'A'                    4:00.59  
       1:01.014 (1:01.014)        2:01.480 (1:00.466)          3:01.222 (59.742)
         4:00.584 (59.362)
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) East Stroudsburg Area Sout  88        2) Pleasant Valley High Scho  62   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Pleasant Valley High Schoo  80        2) East Stroudsburg Area Sou  70