Licensed to Ultimate Sports - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/1/2019 06:14 PM
           East Stroudsburg South vs Pocono Mountain East - 4/1/2019           
                            East Stroudsburg South                             
                                    Results                                    
 
Event 20  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Horvath, Isabella         10 Pocono Mount           5-00.00    5   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 4-11 5-00 5-02 
        P    O    O   XO    O   XO  XXO  XXX 
  2 Kross, Mackenzie          12 East Strouds           4-07.00    2   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 
        P    O    O    O  XXX 
  2 Jones, Kiaya              11 Pocono Mount           4-07.00    2   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 
        P    P    O    O  XXX 
  4 Bullis, Gabrielle         11 Pocono Mount           4-05.00  
     4-01 4-03 4-05 4-07 
        P   XO    O  XXX 
  5 Velcamp, Alexandrea       12 Pocono Mount          J4-05.00  
     4-01 4-03 4-05 4-07 
        O  XXO   XO  XXX 
  6 Vasquez, Yasmin            9 Pocono Mount           4-03.00  
     4-01 4-03 4-05 
        O    O  XXX 
  6 Anderson, Courtney        11 East Strouds           4-03.00  
     4-01 4-03 4-05 
        O    O  XXX 
  6 Loysen, Emma              10 Pocono Mount           4-03.00  
     4-01 4-03 4-05 
        O    O  XXX 
  9 Idehen, Allison           10 East Strouds          J4-03.00  
     4-01 4-03 4-05 
        O   XO  XXX 
 10 Jardel, Leah              12 East Strouds           4-01.00  
     4-01 4-03 
        O  XXX 
 11 Williamson, Alori          9 East Strouds          J4-01.00  
     4-01 4-03 
       XO  XXX 
 -- Daniels, Tiria            10 East Strouds                NH  
     4-01 
      XXX 
 
Event 21  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goicoechea, Noah          12 East Strouds           5-09.00    5   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 5-11 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Lagan, Dempsey            10 Pocono Mount          J5-09.00    2   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 5-11 
        P    O    O   XO   XO  XXX 
  2 Thompson, Tahir           12 Pocono Mount          J5-09.00    2   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 5-11 
        P    O   XO    O   XO  XXX 
  4 Lamantia, Nicholas        10 Pocono Mount           5-07.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        P    O    O   XO  XXX 
  5 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds          J5-07.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        P    O  XXO  XXO  XXX 
  6 Sapp, Christian           10 East Strouds           5-05.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 
        P    O    O  XXX 
  7 Brooks, Dylan             11 Pocono Mount          J5-05.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 
        O    O  XXO  XXX 
  8 Valencia, Erik            12 Pocono Mount          J5-05.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 
        O  XXO  XXO  XXX 
  9 Brown, Najee              12 East Strouds           5-01.00  
     5-01 5-03 
        O  XXX 
 10 Holder, Terrell           11 Pocono Mount          J5-01.00  
     5-01 5-03 
       XO  XXX 
 -- Garcia-Ferran, Smitty     12 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 -- Osorio, Dylan              9 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 
Event 22  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zayas, Sabrina            12 East Strouds           9-06.00    5   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        P    P    O    O    O    O   XO   XO   XXX 
  2 Morawiec, Nolla           12 East Strouds           7-06.00    3   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Doll, Mackenzie           11 East Strouds          J7-06.00    1   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O   XO   XO  XXX 
  4 LaMarco, Alexis           11 Pocono Mount           6-06.00  
     6-00 6-06 7-00 
        O    O  XXX 
  5 Fazekas, Daniella          9 Pocono Mount          J6-06.00  
     6-00 6-06 7-00 
       XO    O  XXX 
 -- Cruz, Yadira              11 East Strouds                NH  
     6-00 
      XXX 
 
Event 23  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Powell            12 East Strouds          12-00.00    5   
     8-00 8-06 9-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
        P    P    P     P    XO     P     O   XXX 
  2 Johnson, Reese            12 East Strouds          11-06.00    3   
     8-00 8-06 9-00 10-06 11-00 11-06 12-00 
        P    P    P     O     O    XO   XXX 
  3 Gilmore, Christian         9 East Strouds           8-06.00    0.50
     8-00 8-06 9-00 
        O    O  XXX 
  3 Guelho, Mason             11 Pocono Mount           8-06.00    0.50
     8-00 8-06 9-00 
        O    O  XXX 
  5 Roca, Luis                11 Pocono Mount           8-00.00  
     8-00 8-06 
        O  XXX 
 -- Rivera, Nathaniel         10 East Strouds                NH  
     8-00 
      XXX 
 -- McCartney, Devon           9 East Strouds                NH  
     8-00 
      XXX 
 
Event 24  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Courtney        11 East Strouds          15-08.00    5   
      14-11.50  15-06  15-08           
  2 McCarroll, Tierney         9 Pocono Mount          14-06.00    3   
      13-08  14-03  14-06         
  3 Denny, Destiny            12 East Strouds          14-05.50    1   
      FOUL  14-05.50  13-01         
  4 Jones, Kiaya              11 Pocono Mount          14-03.50  
      FOUL  FOUL  14-03.50         
  5 Ernest, Ayanna            10 East Strouds          14-01.50  
      14-01.50  13-06.50  FOUL         
  6 Pyatt, Carley             10 Pocono Mount          13-11.00  
      13-11  12-09  11-06.50         
  7 Tyson, Danielle           12 East Strouds          13-04.50  
      FOUL  13-04.50  12-04.50         
  8 Castillo, Kim             11 East Strouds          13-04.00  
      12-06  13-04  12-00         
  9 Fazekas, Daniella          9 Pocono Mount          12-11.00  
      12-07.50  12-04  12-11         
 10 Horvath, Isabella         10 Pocono Mount          12-05.50  
      10-10  12-03.50  12-05.50         
 11 Bullis, Gabrielle         11 Pocono Mount          12-05.00  
      12-05  11-04  11-03.50         
 -- Parkins, Safiya           10 East Strouds              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 25  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Valencia, Erik            12 Pocono Mount          19-11.00    5   
      18-03  19-07  19-11         
  2 Lagan, Dempsey            10 Pocono Mount          19-04.50    3   
      FOUL  19-00  19-04.50         
  3 Sapp, Christian           10 East Strouds          19-02.00    1   
      16-05  19-02  19-00           
  4 Brown, Najee              12 East Strouds          18-10.00  
      FOUL  18-03.50  18-10         
  5 Posten, Palmer            11 East Strouds         J18-10.00  
      18-10  FOUL  FOUL         
  6 Roche, Evan               10 East Strouds          18-07.50  
      FOUL  FOUL  18-07.50         
  7 Gilmore, Christian         9 East Strouds          18-01.50  
      FOUL  18-01.50  17-07         
  8 Longdon, Jaden            10 East Strouds          17-05.00  
      17-03.50  17-01  17-05         
  9 Nino, Andres              12 Pocono Mount          17-01.00  
      17-01  16-11  17-01         
 10 Lamantia, Nicholas        10 Pocono Mount          16-10.00  
      15-09  15-10.50  16-10         
 11 Widdoss, Daniel            9 Pocono Mount          15-11.50  
      FOUL  15-11.50  FOUL         
 
Event 26  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Courtney        11 East Strouds          32-11.00    5   
      32-01  32-11  32-02.50           
  2 McCarroll, Tierney         9 Pocono Mount          31-05.50    3   
      29-04  31-02  31-05.50         
  3 Kross, Mackenzie          12 East Strouds          28-11.50    1   
      28-11.50  28-11.50  28-03.50         
  4 Horvath, Isabella         10 Pocono Mount          28-02.50  
      26-11.50  28-02  28-02.50         
  5 Price, Gracie             10 Pocono Mount          28-02.00  
      28-02  25-04  26-03.50         
  6 Fazekas, Daniella          9 Pocono Mount          28-01.00  
      27-04  28-01  27-10.50         
  7 Bullis, Gabrielle         11 Pocono Mount          27-02.00  
      FOUL  27-02  26-01.50         
 -- Zablackis, Sabela         10 Pocono Mount              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 27  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hilliman, Triston         12 Pocono Mount          42-07.00    5   
      42-07  39-05  40-03         
  2 Posten, Palmer            11 East Strouds          40-05.00    3   
      40-05  38-09.50  FOUL           
  3 Brown, Najee              12 East Strouds          38-02.00    1   
      35-04.50  38-00.50  38-02         
  4 Valencia, Erik            12 Pocono Mount          38-01.00  
      38-01  FOUL  FOUL         
  5 Lagan, Dempsey            10 Pocono Mount          37-09.50  
      37-09.50  36-00  37-01.50         
  6 Goicoechea, Noah          12 East Strouds          37-08.00  
      37-08  36-10  FOUL         
  7 Prince, Nico              11 East Strouds          36-07.00  
      36-07  36-01  PASS         
  8 Altemose, Andrew          11 Pocono Mount          35-10.50  
      35-07.50  35-10.50  34-04         
  9 Lamantia, Nicholas        10 Pocono Mount          35-01.50  
      FOUL  35-01.50  35-01         
 10 Nino, Andres              12 Pocono Mount          32-08.00  
      32-08  32-05  32-06.50         
 
Event 28  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercado, Arianna          10 East Strouds          29-04.00    5   
      FOUL  29-04  27-05           
  2 Passmore, Kaitlyn         12 Pocono Mount          27-05.00    3   
      FOUL  26-05  27-05         
  3 Idehen, Allison           10 East Strouds          26-09.25    1   
      24-08  23-10  26-09.25         
  4 Gerald, Sasha             10 East Strouds          25-00.00  
      25-00  23-01  24-00.50         
  5 Maher, Kellyn              9 East Strouds          24-03.00  
      24-03  22-09.50  19-09         
  6 Adjin-Tettey, Tamera      11 East Strouds          21-10.75  
      21-10.75  19-07.50  21-10         
  7 Graci, Samantha            9 Pocono Mount          21-06.00  
      21-04.75  20-09.50  21-06         
  8 Passmore, Jessica         11 Pocono Mount          20-03.50  
      20-01.75  20-02  20-03.50         
  9 Carofano, Marissa          9 Pocono Mount          18-06.00  
      18-06  17-06.75  18-02.50         
 10 Alers, Alexandra           9 Pocono Mount          18-02.50  
      18-02.50  17-11.50  FOUL         
 11 Khawaja, Noreen           10 East Strouds          18-00.50  
      17-08  18-00.25  18-00.50         
 
Event 29  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oltmanns, Casey           11 Pocono Mount          41-05.50    5   
      41-05.50  38-07  40-00         
  2 Myron, Sean               12 Pocono Mount          39-08.50    3   
      38-04  37-04.50  39-08.50         
  3 Miller, Shayne            12 Pocono Mount          38-02.50    1   
      38-02.50  37-05.50  FOUL         
  4 Fernandez, Jordan         11 East Strouds          37-02.25  
      36-07  FOUL  37-02.25           
  5 Blake, Ron                 9 East Strouds          36-04.50  
      34-07.50  33-00.50  36-04.50         
  6 Opong-Duah, Daniel        12 East Strouds          36-02.00  
      FOUL  FOUL  36-02         
  7 Martin, Ty                 9 Pocono Mount          35-01.00  
      31-06  FOUL  35-01         
  8 Fullmer, Joe              11 East Strouds          32-06.00  
      31-07  32-06  30-01         
  9 Fulmer, Luke               9 East Strouds          31-00.50  
      30-11  31-00.50  28-03         
 10 Kresge, Kevin             11 Pocono Mount          27-00.00  
      25-10.75  27-00  FOUL         
 11 Rinker, Aiden              9 Pocono Mount          26-07.00  
      26-07  26-05.50  26-06         
 12 Coleman, Tieuan           12 Pocono Mount          20-02.25  
      19-01  20-02.25  19-06         
 13 Gerald, Taboz             12 East Strouds          18-06.00  
      FOUL  18-01.50  18-06         
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercado, Arianna          10 East Strouds             90-08    5   
      67-10  85-05  90-08           
  2 Passmore, Kaitlyn         12 Pocono Mount             88-02    3   
      88-02  FOUL  85-09         
  3 Velcamp, Alexandrea       12 Pocono Mount             79-05    1   
      FOUL  75-04  79-05         
  4 Vazquez, Gabi             12 East Strouds             73-08  
      60-10  73-08  65-07         
  5 Kelly, Madison            10 Pocono Mount             70-06  
      66-04  67-07  70-06         
  6 Pitner, Rochelle           9 East Strouds             68-05  
      68-05  60-11  41-05         
  7 Passmore, Jessica         11 Pocono Mount             63-11  
      63-03  63-11  58-08         
  8 Boone, Ashley             10 Pocono Mount             63-01  
      FOUL  FOUL  63-01         
  9 Adjin-Tettey, Tamera      11 East Strouds             62-03  
      FOUL  59-05  62-03         
 10 Ferguson, Rebekeh         11 East Strouds             58-08  
      47-04  45-07  58-08         
 11 Ramlochan, Alyssa         11 Pocono Mount             56-05  
      50-10  56-05  46-05         
 12 Bravo, Jayden              9 East Strouds             47-10  
      44-10  41-03  47-10         
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Joe              11 East Strouds            112-00    5   
      112-00  104-03  102-03           
  2 Fernandez, Jordan         11 East Strouds            103-07    3   
      67-08  103-07  FOUL         
  3 Thorsen, Tom              10 East Strouds             97-01    1   
      97-01  FOUL  92-06         
  4 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds             91-03  
      85-09  91-03  84-09         
  5 Myron, Sean               12 Pocono Mount             91-00  
      83-11  FOUL  91-00         
  6 Turrell, Teagan           10 Pocono Mount             89-06  
      80-03  89-06  82-03         
  7 Oltmanns, Casey           11 Pocono Mount             82-03  
      82-03  75-04  FOUL         
  8 Rinker, Aiden              9 Pocono Mount             80-02  
      FOUL  63-06  80-02         
  9 Coleman, Tieuan           12 Pocono Mount             78-05  
      77-11  74-10  78-05         
 10 Johnson, Isaiah           10 East Strouds             75-02  
      FOUL  75-02  65-09         
 11 Fulmer, Luke               9 East Strouds             73-01  
      70-11  73-01  70-08         
 12 Canty, Jonathan           12 Pocono Mount             49-08  
      FOUL  FOUL  49-08         
 -- Boone, Michael            12 Pocono Mount              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 35  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vazquez, Gabi             12 East Strouds            107-01    5   
      107-01  FOUL  101-01           
  2 Frame, Cira               12 East Strouds             86-10    3   
      77-07  83-02  86-10         
  3 Passmore, Jessica         11 Pocono Mount             80-10    1   
      77-00  79-09  80-10         
  4 Palmieri, Gianna           9 Pocono Mount             79-10  
      50-07  70-01  79-10         
  5 Kossakowska, Alexandra    11 East Strouds             79-04  
      65-10  73-02  79-04         
  6 McCarroll, Tierney         9 Pocono Mount             70-00  
      70-00  FOUL  68-08         
  7 Fazekas, Daniella          9 Pocono Mount             66-00  
      65-10  50-02  66-00         
  8 Whelton, Jacqueline        9 Pocono Mount             63-05  
      51-02  63-05  57-10         
  9 Chanoine, Joeslynn        10 East Strouds             59-10  
      52-01  59-10  51-08         
 10 Ziegenfus, Juliana        10 East Strouds             59-00  
      59-00  57-08  39-09         
 11 Maher, Kellyn              9 East Strouds             55-09  
      55-09  50-01  54-02         
 12 Velcamp, Alexandrea       12 Pocono Mount             55-05  
      52-03  54-07  55-05         
 
Event 36  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Altemose, Andrew          11 Pocono Mount            174-00    5   
      174-00  154-02  168-08         
  2 Myron, Sean               12 Pocono Mount            140-03    3   
      136-10  140-00  140-03         
  3 Fullmer, Joe              11 East Strouds            132-07    1   
      127-07  132-07  FOUL           
  4 Kensinger, Tristan        12 Pocono Mount            125-02  
      122-02  125-02  97-03         
  5 Mabey, Dilyn              12 East Strouds            118-09  
      118-09  117-03  117-02         
  6 Totive, Eli               11 East Strouds            114-02  
      114-02  108-01  96-07         
  7 Holmberg, Colby           10 Pocono Mount             99-09  
      99-09  97-10  88-10         
  8 Sezen, Michael            12 East Strouds             92-07  
      85-08  92-07  86-00         
  9 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds             90-07  
      76-06  90-07  84-03         
 10 Gamble, James             10 Pocono Mount             88-03  
      77-08  88-03  87-08         
 11 Kensinger, Gavin          10 Pocono Mount             87-06  
      76-09  76-03  87-06         
 12 Osorio, Dylan              9 East Strouds             86-11  
      86-11  83-03  FOUL         
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             15.44    5   
  2 Jones, Kiaya              11 Pocono Mount             17.26    3   
  3 Zablackis, Sabela         10 Pocono Mount             19.16    1   
  4 Kice, Madison             10 Pocono Mount             19.63  
  5 Palmieri, Gianna           9 Pocono Mount             19.69  
 
Event 31  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pocono Mountain East  'A'                          11:41.30    5   
       2:55.192 (2:55.192)        5:46.661 (2:51.469)        8:46.306 (2:59.645)
      11:41.291 (2:54.985)
 
Event 32  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                    9:12.07    5   
       2:19.383 (2:19.383)        4:38.062 (2:18.679)        6:53.979 (2:15.917)
       9:12.068 (2:18.089)
  2 Pocono Mountain East  'A'                           9:28.23  
       2:19.668 (2:19.668)        4:42.889 (2:23.221)        7:03.524 (2:20.635)
       9:28.224 (2:24.700)
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Powell            12 East Strouds             15.80    5   
  2 Farley, Ryan              10 Pocono Mount             17.38    3   
  3 Posten, Palmer            11 East Strouds             18.12    1   
  4 Mason, Ky-mani            11 Pocono Mount             18.92  
  5 Wesley, Camryn            10 Pocono Mount             20.35  
  6 Widdoss, Daniel            9 Pocono Mount             22.12  
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             13.04    5   
  2 Denny, Destiny            12 East Strouds             13.22    3   
  3 Kelly, Madison            10 Pocono Mount             13.35    1   
  4 Ernest, Ayanna            10 East Strouds             13.50  
  5 Kice, Madison             10 Pocono Mount             13.59  
  6 Zayas, Sabrina            12 East Strouds             13.93  
  7 Brooks, Shannon            9 Pocono Mount             14.05  
  8 Vasquez, Yasmin            9 Pocono Mount             14.50  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hilliman, Triston         12 Pocono Mount             11.46    5   
  2 Tang-Hap, Gerrond         11 East Strouds             11.70    3   
  3 Geralds, Zion             12 Pocono Mount             11.85    1   
  4 Clark, Ryan               12 East Strouds             12.09  
  5 Longdon, Jaden            10 East Strouds             12.24  
  6 Holder, Terrell           11 Pocono Mount             12.25  
  7 Rivera, Justo             10 Pocono Mount             12.71  
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molinaro, Elise           11 East Strouds           5:53.53    5   
       1:18.801 (1:18.801)        2:47.251 (1:28.450)        4:20.521 (1:33.270)
       5:53.525 (1:33.004)
  2 Browning, Heather         11 Pocono Mount           6:06.24    3   
       1:21.279 (1:21.279)        2:54.016 (1:32.737)        4:31.495 (1:37.479)
       6:06.239 (1:34.744)
  3 Raymond, Abby              9 Pocono Mount           6:38.45    1   
       1:28.225 (1:28.225)        3:14.710 (1:46.485)        5:00.834 (1:46.124)
       6:38.447 (1:37.613)
  4 Frable, Carly              9 Pocono Mount           6:41.57  
       1:27.013 (1:27.013)        3:10.437 (1:43.424)        4:57.735 (1:47.298)
       6:41.570 (1:43.835)
  5 Olsen, Patricia           10 Pocono Mount           6:48.80  
       1:32.931 (1:32.931)        3:17.900 (1:44.969)        5:04.663 (1:46.763)
       6:48.799 (1:44.136)
  6 Manuli, Gabriella          9 Pocono Mount           6:58.39  
       1:32.880 (1:32.880)        3:18.441 (1:45.561)        5:09.658 (1:51.217)
       6:58.381 (1:48.723)
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollar, Jack              10 Pocono Mount           5:11.10    5   
       1:16.514 (1:16.514)        2:37.558 (1:21.044)        3:57.612 (1:20.054)
       5:11.091 (1:13.479)
  2 Cintron, Amelio           12 Pocono Mount           5:13.42    3   
       1:17.956 (1:17.956)        2:37.445 (1:19.489)        3:59.275 (1:21.830)
       5:13.415 (1:14.140)
  3 Doll, Doug                11 East Strouds           5:17.08    1   
       1:16.710 (1:16.710)        2:37.686 (1:20.976)        4:00.395 (1:22.709)
       5:17.074 (1:16.679)
  4 Polimeni, Rocco           12 Pocono Mount           5:22.72  
       1:17.213 (1:17.213)        2:38.330 (1:21.117)        4:00.829 (1:22.499)
       5:22.712 (1:21.883)
  5 Polimeni, Marco           12 Pocono Mount           5:29.99  
       1:18.302 (1:18.302)        2:39.168 (1:20.866)        4:04.559 (1:25.391)
       5:29.985 (1:25.426)
  6 Heagle-weab, Jayden        9 East Strouds           5:37.19  
       1:18.670 (1:18.670)        2:44.211 (1:25.541)        4:16.181 (1:31.970)
       5:37.188 (1:21.007)
  7 Maitin, Trebor            11 Pocono Mount           5:39.55  
       1:20.259 (1:20.259)        2:46.521 (1:26.262)        4:16.466 (1:29.945)
       5:39.541 (1:23.075)
  8 Churion, Sebastian        12 Pocono Mount           5:44.19  
       1:20.462 (1:20.462)        2:46.836 (1:26.374)        4:16.913 (1:30.077)
       5:44.188 (1:27.275)
  9 Gilmore, Hunter           10 East Strouds           5:51.73  
       1:19.821 (1:19.821)        2:46.486 (1:26.665)        4:19.623 (1:33.137)
       5:51.730 (1:32.107)
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                      51.96    5   
  2 Pocono Mountain East  'A'                             53.68  
 
Event 30  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                      46.48    5   
 -- Pocono Mountain East  'A'                                DQ   Out of Zone
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parkins, Safiya           10 East Strouds           1:07.57    5   
  2 Sarajian, Rachael         11 Pocono Mount           1:08.27    3   
  3 Tyson, Danielle           12 East Strouds           1:08.94    1   
  4 Haynes, Delia             10 Pocono Mount           1:09.19  
  5 Wittel, Jacey              9 Pocono Mount           1:11.05  
  6 LaMarco, Haley            10 Pocono Mount           1:14.57  
  7 Castillo, Kim             11 East Strouds           1:18.12  
 
Event 9  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stan, Michael             12 Pocono Mount             56.27    5   
  2 Thompson, Tahir           12 Pocono Mount             57.82    3   
  3 Prince, Nico              11 East Strouds             57.84    1   
  4 Farley, Ryan              10 Pocono Mount             58.33  
  5 Sarauw, Dennis            11 East Strouds             59.45  
  6 Garnett, Leithland        10 East Strouds           1:02.24  
  7 Rodriquez, Delvon          9 East Strouds           1:04.49  
  8 Moore, Lamani             12 Pocono Mount           1:06.53  
 
Event 10  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             51.72    5   
  2 Jones, Kiaya              11 Pocono Mount             54.33    3   
  3 Zablackis, Sabela         10 Pocono Mount             54.40    1   
  4 Williamson, Alori          9 East Strouds             58.45  
  5 Palmieri, Gianna           9 Pocono Mount           1:02.45  
 
Event 11  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Powell            12 East Strouds             41.54    5   
  2 Wesley, Camryn            10 Pocono Mount             45.40    3   
  3 Mason, Ky-mani            11 Pocono Mount             46.46    1   
  4 Shermock, Matthew         11 Pocono Mount             49.10  
  5 Widdoss, Daniel            9 Pocono Mount             51.82  
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hayden, Paris             10 Pocono Mount           2:36.63    5   
       1:16.264 (1:16.264)        2:36.622 (1:20.358)
  2 Bone, Allison             12 Pocono Mount           2:37.37    3   
       1:16.199 (1:16.199)        2:37.362 (1:21.163)
  3 Molinaro, Elise           11 East Strouds           2:37.57    1   
       1:15.523 (1:15.523)        2:37.564 (1:22.041)
  4 Jean, Aiyanna              9 Pocono Mount           2:39.37  
       1:16.610 (1:16.610)        2:39.365 (1:22.755)
  5 Doll, Mackenzie           11 East Strouds           2:49.40  
       1:17.112 (1:17.112)        2:49.399 (1:32.287)
 
Event 13  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gullstrand, Andrew        10 East Strouds           2:18.68    5   
       1:11.954 (1:11.954)        2:18.674 (1:06.720)
  2 Bowers, Owen              10 East Strouds           2:19.15    3   
       1:12.135 (1:12.135)        2:19.150 (1:07.015)
  3 Lockie, Noah              11 Pocono Mount           2:19.70    1   
       1:11.599 (1:11.599)        2:19.693 (1:08.094)
  4 Guelho, Mason             11 Pocono Mount           2:21.67  
       1:12.528 (1:12.528)        2:21.668 (1:09.140)
  5 Aly, Tamer                10 East Strouds           2:22.41  
       1:12.642 (1:12.642)        2:22.401 (1:09.759)
  6 Christian, Tyler          12 Pocono Mount           2:24.45  
       1:13.036 (1:13.036)        2:24.450 (1:11.414)
  7 Mcclosky, Bobby            9 East Strouds           2:24.90  
       1:12.845 (1:12.845)        2:24.895 (1:12.050)
  8 Heagle-weab, Jayden        9 East Strouds           2:31.81  
       1:13.903 (1:13.903)        2:31.808 (1:17.905)
  9 Gilmore, Hunter           10 East Strouds           2:40.06  
       1:15.044 (1:15.044)        2:40.054 (1:25.010)
 10 Flora, Dylan              11 East Strouds           2:59.31  
       1:17.395 (1:17.395)        2:59.303 (1:41.908)
 
Event 14  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Denny, Destiny            12 East Strouds             27.51    5   
  2 Kelly, Madison            10 Pocono Mount             28.13    3   
  3 Ernest, Ayanna            10 East Strouds             28.74    1   
  4 Brooks, Shannon            9 Pocono Mount             29.36  
  5 Sarajian, Rachael         11 Pocono Mount             30.73  
  6 Vasquez, Yasmin            9 Pocono Mount             30.74  
  7 Tyson, Danielle           12 East Strouds             31.02  
  8 Castillo, Kim             11 East Strouds             31.07  
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Tahir           12 Pocono Mount             23.77    5   
  2 Brooks, Dylan             11 Pocono Mount             24.21    3   
  3 Hilliman, Triston         12 Pocono Mount             24.22    1   
  4 Geralds, Zion             12 Pocono Mount             24.35  
  5 Garnett, Leithland        10 East Strouds             24.84  
  6 Ford-Cherry, Nyree        11 East Strouds             25.57  
  7 Sarauw, Dennis            11 East Strouds             26.57  
  8 Tang-Hap, Gerrond         11 East Strouds             26.77  
 
Event 16  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Browning, Heather         11 Pocono Mount          13:20.94    5   
       1:33.432 (1:33.432)        3:10.868 (1:37.436)        4:51.882 (1:41.014)
       6:37.054 (1:45.172)        8:19.016 (1:41.962)       10:03.017 (1:44.001)
      11:45.152 (1:42.135)       13:20.934 (1:35.782)
  2 Kaczmarzyk, Lilia         10 Pocono Mount          15:13.22    3   
       1:49.130 (1:49.130)        3:48.915 (1:59.785)        5:46.802 (1:57.887)
       7:43.726 (1:56.924)        9:39.800 (1:56.074)       11:36.434 (1:56.634)
      13:37.645 (2:01.211)       15:13.211 (1:35.566)
  3 Olsen, Patricia           10 Pocono Mount          15:16.60    1   
       1:49.195 (1:49.195)        3:48.976 (1:59.781)        5:46.874 (1:57.898)
       7:43.789 (1:56.915)        9:39.885 (1:56.096)       11:36.494 (1:56.609)
      13:33.330 (1:56.836)       15:16.596 (1:43.266)
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollar, Jack              10 Pocono Mount          11:02.87    5   
       1:23.894 (1:23.894)        2:48.141 (1:24.247)        4:12.445 (1:24.304)
       5:35.646 (1:23.201)        6:59.108 (1:23.462)        8:22.587 (1:23.479)
       9:46.525 (1:23.938)       11:02.862 (1:16.337)
  2 Bouchekouk, Mahdi         11 East Strouds          11:29.78    3   
       1:24.241 (1:24.241)        2:48.536 (1:24.295)        4:12.863 (1:24.327)
       5:36.077 (1:23.214)        7:01.372 (1:25.295)        8:35.345 (1:33.973)
      10:06.901 (1:31.556)       11:29.778 (1:22.877)
  3 Roca, Luis                11 Pocono Mount          11:42.72    1   
       1:25.423 (1:25.423)        2:52.594 (1:27.171)        4:21.501 (1:28.907)
       5:50.155 (1:28.654)        7:20.460 (1:30.305)        8:51.347 (1:30.887)
      10:23.061 (1:31.714)       11:42.713 (1:19.652)
  4 Polimeni, Marco           12 Pocono Mount          11:42.73  
       1:25.749 (1:25.749)        2:53.378 (1:27.629)        4:22.254 (1:28.876)
       5:51.140 (1:28.886)        7:20.969 (1:29.829)        8:51.009 (1:30.040)
      10:21.535 (1:30.526)       11:42.722 (1:21.187)
  5 Polimeni, Rocco           12 Pocono Mount          11:48.04  
       1:25.409 (1:25.409)        2:52.681 (1:27.272)        4:21.871 (1:29.190)
       5:50.691 (1:28.820)        7:21.307 (1:30.616)        8:52.249 (1:30.942)
      10:22.990 (1:30.741)       11:48.039 (1:25.049)
  6 Cobb, Hunter              10 East Strouds          12:14.62  
       1:26.602 (1:26.602)        2:54.097 (1:27.495)        4:22.600 (1:28.503)
       5:51.736 (1:29.136)        7:25.815 (1:34.079)        9:09.128 (1:43.313)
      10:45.923 (1:36.795)       12:14.616 (1:28.693)
 
Event 18  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                    4:34.09    5   
       1:09.942 (1:09.942)        2:20.315 (1:10.373)        3:29.416 (1:09.101)
       4:34.090 (1:04.674)
  2 Pocono Mountain East  'A'                           4:36.26  
       1:10.450 (1:10.450)        2:19.573 (1:09.123)        3:27.125 (1:07.552)
       4:36.256 (1:09.131)
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pocono Mountain East  'A'                           3:51.70    5   
        58.803 (58.803)  1:56.747 (57.944)  2:55.090 (58.343)  3:51.691 (56.601)
  2 East Stroudsburg Area South  'A'                    3:58.52  
           57.845 (57.845)        1:58.266 (1:00.421)          2:56.687 (58.421)
       3:58.515 (1:01.828)
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) East Stroudsburg Area Sout  88        2) Pocono Mountain East       62   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Pocono Mountain East        84.50     2) East Stroudsburg Area Sou  65.50