Licensed to Ultimate Sports - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/8/2019 05:36 PM
              East Stroudsburg South vs William Allen - 4/8/2019               
                            East Stroudsburg South                             
                                    Results                                    
 
Event 20  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ingram, Grace             11 William Alle           4-07.00    5   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 
        P    O   XO    O  XXX 
  2 Anderson, Courtney        11 East Strouds          J4-07.00    3   
     4-01 4-03 4-05 4-07 4-09 
        O    O  XXO    O  XXX 
  3 Idehen, Allison           10 East Strouds           4-05.00    1   
     4-01 4-03 4-05 4-07 
        O    O  XXO  XXX 
  4 Jardel, Leah              12 East Strouds           4-01.00  
     4-01 4-03 
        O  XXX 
 -- Williamson, Alori          9 East Strouds                NH  
     4-01 
      XXX 
 -- Daniels, Tiria            10 East Strouds                NH  
     4-01 
      XXX 
 
Event 21  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goicoechea, Noah          12 East Strouds           5-09.00    5   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 5-11 
        O    P    P    O  XXO  XXX 
  2 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds           5-07.00    3   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        O    P    P    O  XXX 
  3 Sapp, Christian           10 East Strouds          J5-07.00    1   
     5-01 5-03 5-05 5-07 5-09 
        O    P    P  XXO  XXX 
  4 Brown, Najee              12 East Strouds           5-01.00  
     5-01 5-03 5-05 5-07 
        O    P    P  XXX 
 -- Brooks, Pacifico           9 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 -- Osorio, Dylan              9 East Strouds                NH  
     5-01 
      XXX 
 
Event 22  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doll, Mackenzie           11 East Strouds           7-06.00    5   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O    O  XXX 
  2 Morawiec, Nolla           12 East Strouds           7-00.00    3   
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        P    P    O  XXX 
  3 Cruz, Yadira              11 East Strouds           6-06.00    1   
     6-00 6-06 7-00 
       XO    O  XXX 
 -- McCartney, Waleska        11 East Strouds                NH  
     6-00 
      XXX 
 
Event 23  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Reese            12 East Strouds          11-00.00    5   
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
        P    P    P    P     P     P    XO 
  2 Gilmore, Christian         9 East Strouds           8-06.00    3   
     8-00 8-06 9-00 
       XO    O  XXX 
  3 McCartney, Devon           9 East Strouds           8-00.00    1   
     8-00 8-06 
       XO  XXX 
 -- Rivera, Nathaniel         10 East Strouds                NH  
     8-00 
      XXX 
 
Event 24  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Denny, Destiny            12 East Strouds          15-07.00    5   
      15-02  15-01  15-07         
  2 Anderson, Courtney        11 East Strouds          15-05.00    3   
      15-05  FOUL  FOUL           
  3 Ernest, Ayanna            10 East Strouds          15-03.00    1   
      FOUL  FOUL  15-03         
  4 Parkins, Safiya           10 East Strouds          15-02.00  
      15-02  14-09  FOUL         
  5 Tyson, Danielle           12 East Strouds          13-09.00  
      FOUL  13-09  FOUL         
 
Event 25  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Terrance           12 William Alle          21-00.00    5   
      20-10  21-00  20-11         
  2 Roche, Evan               10 East Strouds          19-05.00    3   
      18-07  19-05  18-10         
  3 Posten, Palmer            11 East Strouds          19-04.00    1   
      19-04  18-06  18-01         
  4 Brown, Najee              12 East Strouds         J19-04.00  
      19-04  18-03  FOUL         
  5 Sapp, Christian           10 East Strouds         J19-04.00  
      FOUL  FOUL  19-04           
  6 Longdon, Jaden            10 East Strouds          18-05.00  
      18-05  17-09  16-11         
  7 Alberto, Derick           12 East Strouds          18-04.00  
      FOUL  FOUL  18-04         
  8 Espinal, Hernan           12 William Alle          17-09.00  
      17-02  17-05  17-09           
 
Event 26  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Courtney        11 East Strouds          34-11.00    5   
      34-11  34-11  34-09         
  2 Jardel, Leah              12 East Strouds          26-05.00    3   
      26-05  FOUL  FOUL           
 
Event 27  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Posten, Palmer            11 East Strouds          40-06.00    5   
      39-06  39-00  40-06           
  2 Pierre, Markens           12 East Strouds          38-04.00    3   
      36-06  FOUL  38-04         
  3 Goicoechea, Noah          12 East Strouds          37-02.00    1   
      36-07  34-11  37-02         
  4 Prince, Nico              11 East Strouds          35-01.00  
      32-09  35-01  FOUL         
 -- Brown, Najee              12 East Strouds              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 28  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercado, Arianna          10 East Strouds          29-05.00    5   
      29-05  27-09  28-01           
  2 Sneed, Shaliah             9 William Alle         J29-05.00    3   
      29-05  27-03  27-03         
  3 Idehen, Allison           10 East Strouds          25-09.00    1   
      24-06  25-09  25-08         
  4 Adjin-Tettey, Tamera      11 East Strouds          24-07.00  
      24-00  24-07  24-07         
  5 Maher, Kellyn              9 East Strouds          22-05.00  
      22-05  20-08  20-09         
  6 Rohrbach, Lillian         10 William Alle          20-01.00  
      19-06  18-10  20-01         
  7 Torres, Sarina            12 William Alle          19-03.00  
      19-03  FOUL  18-08         
  8 Bravo, Jayden              9 East Strouds          17-04.00  
      17-01  15-05  17-04         
  9 Edinger, Grace            10 William Alle          16-00.00  
      15-10  14-06  16-00         
 
Event 29  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fernandez, Jordan         11 East Strouds          39-07.00    5   
      39-07  38-08  39-00           
  2 Blake, Ron                 9 East Strouds          36-06.00    3   
      35-04  36-06  FOUL         
  3 Quinones, Joehnis            William Alle          34-10.00    1   
      34-10  34-01  34-02           
  4 Paschal, Clarence         11 William Alle          34-08.00  
      28-11  34-08  32-00         
  5 Opong-Duah, Daniel        12 East Strouds          33-11.00  
      33-11  FOUL  FOUL         
  6 Fulmer, Luke               9 East Strouds          30-05.00  
      29-03  30-05  28-06         
  7 Silva, Marcus             10 East Strouds          30-01.00  
      28-02  30-01  25-10         
  8 Jones, Donovon             9 East Strouds          28-11.00  
      27-11  25-05  28-11         
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercado, Arianna          10 East Strouds             83-02    5   
      82-02  77-06  83-02           
  2 Vazquez, Gabi             12 East Strouds             72-08    3   
      72-08  FOUL  70-07         
  3 Adjin-Tettey, Tamera      11 East Strouds             66-01    1   
      FOUL  59-08  66-01         
  4 Pitner, Rochelle           9 East Strouds             61-02  
      61-02  55-09  FOUL         
  5 Torres, Sarina            12 William Alle             55-04  
      49-03  54-00  55-04         
  6 Bravo, Jayden              9 East Strouds             51-09  
      51-09  FOUL  50-01         
  7 Edinger, Grace            10 William Alle             47-04  
      44-02  47-04  45-10         
  8 Rohrbach, Lillian         10 William Alle             44-11  
      44-11  44-02  FOUL         
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Joe              11 East Strouds            111-05    5   
      105-03  FOUL  111-05         
  2 Thorsen, Tom              10 East Strouds            105-05    3   
      90-11  105-05  99-06           
  3 Ndiaye, Leyti              9 East Strouds            105-03    1   
      105-03  90-04  64-11         
  4 Quinones, Joehnis            William Alle             87-03  
      87-03  70-11  FOUL           
  5 Fernandez, Jordan         11 East Strouds             86-01  
      86-01  FOUL  FOUL         
  6 Johnson, Isaiah           10 East Strouds             79-00  
      79-00  78-02  FOUL         
  7 Fulmer, Luke               9 East Strouds             75-08  
      75-08  66-01  75-07         
  8 Paschal, Clarence         11 William Alle             68-03  
      59-08  68-03  FOUL         
 
Event 35  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vazquez, Gabi             12 East Strouds            104-08    5   
      104-08  102-02  FOUL           
  2 Frame, Cira               12 East Strouds             89-10    3   
      82-07  89-10  86-10         
  3 Kossakowska, Alexandra    11 East Strouds             79-09    1   
      74-08  77-09  79-09         
  4 Rohrbach, Lillian         10 William Alle             67-11  
      51-04  67-11  65-05         
  5 Edinger, Grace            10 William Alle             58-00  
      58-00  50-08  55-03         
  6 Ansah, Amy                11 East Strouds             52-05  
      52-05  50-07  FOUL           
  7 Chanoine, Joeslynn        10 East Strouds             50-07  
      49-03  50-07  44-02         
  8 Torres, Sarina            12 William Alle             47-05  
      45-07  47-05  38-03         
  9 Ziegenfus, Juliana        10 East Strouds             45-08  
      43-01  45-08  44-09         
 
Event 36  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullmer, Joe              11 East Strouds            140-05    5   
      134-00  140-05  135-11           
  2 Mabey, Dilyn              12 East Strouds            126-03    3   
      FOUL  126-03  110-04         
  3 Totive, Eli               11 East Strouds            118-08    1   
      118-08  108-01  112-11         
  4 Paschal, Clarence         11 William Alle            100-02  
      100-02  FOUL  88-07         
  5 Quinones, Joehnis            William Alle             93-07  
      86-06  93-07  FOUL         
  6 Osorio, Dylan              9 East Strouds             92-09  
      92-09  FOUL  FOUL         
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             17.02    5   
  2 Sosa, Ny'riana            10 William Alle             23.07    3   
 
Event 32  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                    9:36.94    5   
       2:22.370 (2:22.370)        4:49.772 (2:27.402)        7:15.390 (2:25.618)
       9:36.937 (2:21.547)
  2 William Allen  'A'                                  9:49.85  
       2:09.550 (2:09.550)        4:37.117 (2:27.567)        7:10.219 (2:33.102)
       9:49.850 (2:39.631)
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Terrance           12 William Alle             15.17    5   
  2 Posten, Palmer            11 East Strouds             16.46    3   
  3 Tour'e, Saleeph           11 William Alle             16.55    1   
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             12.77    5   
  2 Denny, Destiny            12 East Strouds             12.94    3   
  3 Ernest, Ayanna            10 East Strouds             13.37    1   
  4 Febrier, Alexa            12 William Alle             14.52  
  5 Sosa, Ny'riana            10 William Alle             15.65  
  6 Vega, Jacqueline          11 William Alle             17.12  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madjoue, Auxence          11 William Alle             11.74   1   5   
  2 Stellingburg, Duquan      12 William Alle             11.76   2   3    11.751
  3 Tang-Happ, Gerrond           East Strouds             11.76   1   1    11.754
  4 Ford-Cherry, Nyree        11 East Strouds             11.79   2 
  5 Garnett, Leithland        10 East Strouds             11.95   1 
  6 Clark, Ryan               12 East Strouds             11.98   2 
  7 Carrera Capuz, Carlos     11 William Alle             12.52   1 
  8 Dannecker, Gage              William Alle             14.23   2 
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molinaro, Elise           11 East Strouds           6:19.11    5   
       1:31.706 (1:31.706)        3:06.418 (1:34.712)        4:45.618 (1:39.200)
       6:19.102 (1:33.484)
  2 Schware, Lucinda          11 William Alle           6:35.91    3   
       1:32.058 (1:32.058)        3:07.459 (1:35.401)        4:51.422 (1:43.963)
       6:35.903 (1:44.481)
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gullstrand, Andrew        10 East Strouds           5:29.77    5   
       1:19.544 (1:19.544)        2:46.178 (1:26.634)        4:18.651 (1:32.473)
       5:29.762 (1:11.111)
  2 Bouchekouk, Mahdi         11 East Strouds           5:30.02    3   
       1:19.681 (1:19.681)        2:45.859 (1:26.178)        4:18.176 (1:32.317)
       5:30.020 (1:11.844)
  3 Robles, Jonnathen          9 East Strouds           5:37.22    1   
       1:20.040 (1:20.040)        2:46.500 (1:26.460)        4:18.902 (1:32.402)
       5:37.211 (1:18.309)
  4 Gilmore, Hunter           10 East Strouds           5:47.49  
       1:20.400 (1:20.400)        2:46.919 (1:26.519)        4:19.562 (1:32.643)
       5:47.483 (1:27.921)
  5 Bonelli, Andreas          11 William Alle           6:34.05  
       1:28.068 (1:28.068)        3:09.833 (1:41.765)        4:57.397 (1:47.564)
       6:34.044 (1:36.647)
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                      52.63    5   
  2 William Allen  'A'                                  1:00.28  
 
Event 30  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Stroudsburg Area South  'A'                      47.12    5   
  2 William Allen  'A'                                    47.27  
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Tianna            12 William Alle           1:08.82    5   
  2 Parkins, Safiya           10 East Strouds           1:12.58    3   
  3 Tyson, Danielle           12 East Strouds           1:14.48    1   
  4 Taxis Sido, Kiara         11 William Alle           1:19.22  
  5 Vega, Jacqueline          11 William Alle           1:23.59  
 
Event 9  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Nickolas           11 William Alle             55.86    5   
  2 Stellingburg, Duq         12 William Alle             56.08    3   
  3 Gilmore, Christian         9 East Strouds             56.96    1   
  4 Prince, Nico              11 East Strouds             58.47  
  5 Sarauw, Dennis            11 East Strouds           1:02.72  
 
Event 10  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Gabriella         12 East Strouds             51.81    5   
  2 Sosa, Ny'riana            10 William Alle           1:04.21    3   
 
Event 11  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Terrance           12 William Alle             44.34    5   
  2 Tour'e, Saleeph           11 William Alle             44.75    3   
  3 Espinal, Hernan           12 William Alle             46.48    1   
  4 Roche, Evan               10 East Strouds             47.73  
  5 Romaine-Martin, Andrew       East Strouds             52.70  
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molinaro, Elise           11 East Strouds           2:36.53    5   
       1:16.329 (1:16.329)        2:36.522 (1:20.193)
  2 Doll, Mackenzie           11 East Strouds           2:52.31    3   
       1:22.394 (1:22.394)        2:52.305 (1:29.911)
  3 Schware, Lucinda          11 William Alle           2:57.14    1   
       1:22.364 (1:22.364)        2:57.139 (1:34.775)
  4 Cespedes, Natalie         10 William Alle           3:15.72  
       1:24.648 (1:24.648)        3:15.713 (1:51.065)
 
Event 13  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pawlowski, Alex           11 William Alle           2:06.48    5   
       1:00.958 (1:00.958)        2:06.475 (1:05.517)
  2 Gullstrand, Andrew        10 East Strouds           2:16.16    3   
       1:04.368 (1:04.368)        2:16.158 (1:11.790)
  3 Aly, Tamer                10 East Strouds           2:25.65    1   
       1:09.773 (1:09.773)        2:25.643 (1:15.870)
  4 Mcclosky, Bobby            9 East Strouds           2:30.63  
       1:11.448 (1:11.448)        2:30.629 (1:19.181)
  5 Ortiz, Diego              10 William Alle           2:37.94  
       1:14.466 (1:14.466)        2:37.939 (1:23.473)
  6 Vydra, Sebastian             East Strouds           2:46.20  
       1:20.577 (1:20.577)        2:46.195 (1:25.618)
  7 Bonelli, Andreas          11 William Alle           2:48.75  
       1:22.487 (1:22.487)        2:48.745 (1:26.258)
  8 Flora, Dylan                 East Strouds           2:48.98  
       1:21.286 (1:21.286)        2:48.977 (1:27.691)
 
Event 14  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Denny, Destiny            12 East Strouds             26.93    5   
  2 Ernest, Ayanna            10 East Strouds             28.33    3   
  3 Parkins, Safiya           10 East Strouds             29.38    1   
  4 Wilson, Tianna            12 William Alle             29.61  
  5 Tyson, Danielle           12 East Strouds             30.38  
  6 Febrier, Alexa            12 William Alle             31.01  
  7 Taxis Sido, Kiara         11 William Alle             31.13  
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madjoue, Auxence          11 William Alle             24.00    5   
  2 Gilmore, Christian         9 East Strouds             24.03    3   
  3 White, Nickolas           11 William Alle             24.23    1   
  4 Garnett, Leithland        10 East Strouds             24.42  
  5 Longdon, Jaden            10 East Strouds             24.46  
  6 Tour'e, Saleeph           11 William Alle             25.26  
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doll, Douglas             11 East Strouds          11:54.76    5   
       1:32.521 (1:32.521)        3:05.448 (1:32.927)        4:34.366 (1:28.918)
       6:06.048 (1:31.682)        7:36.451 (1:30.403)        9:08.050 (1:31.599)
      10:38.349 (1:30.299)       11:54.753 (1:16.404)
  2 Weaber-heagele, Jayden     9 East Strouds          12:43.66    3   
       1:32.917 (1:32.917)        3:05.804 (1:32.887)        4:42.152 (1:36.348)
       6:18.588 (1:36.436)        7:56.986 (1:38.398)        9:39.150 (1:42.164)
      11:18.040 (1:38.890)       12:43.653 (1:25.613)
  3 Cobb, Hunter              10 East Strouds          12:43.75    1   
       1:32.739 (1:32.739)        3:05.721 (1:32.982)        4:34.872 (1:29.151)
       6:06.591 (1:31.719)        7:47.768 (1:41.177)        9:36.534 (1:48.766)
      11:18.510 (1:41.976)       12:43.741 (1:25.231)
 -- Harrison, Jamar           11 William Alle               DNF  
       1:32.005 (1:32.005)        3:05.171 (1:33.166)
 
Event 18  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 William Allen  'A'                                  5:23.35    5   
       1:17.405 (1:17.405)        2:38.322 (1:20.917)        3:57.031 (1:18.709)
       5:23.346 (1:26.315)
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 William Allen  'A'                                  3:51.64    5   
           55.725 (55.725)          1:51.044 (55.319)        2:54.871 (1:03.827)
         3:51.637 (56.766)
  2 William Allen  'B'                                  3:59.45  
       1:00.677 (1:00.677)        2:03.643 (1:02.966)          3:02.892 (59.249)
         3:59.445 (56.553)
  3 East Stroudsburg Area South  'A'                    4:08.37  
       1:01.997 (1:01.997)        2:08.229 (1:06.232)          3:08.035 (59.806)
       4:08.362 (1:00.327)
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) East Stroudsburg Area Sout 104        2) William Allen              28   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) East Stroudsburg Area Sout  97        2) William Allen              53